Wycieczka na Lubomir

W sobotę 23 października 55 uczniów, rodziców, gości, absolwentów i nauczycieli wzięło udział w kolejnej sobotniej wycieczce. Celem wycieczki był najwyższy szczyt Beskidu Średniego – Lubomir. Wędrówkę rozpoczęliśmy z przełęczy Jaworzyce nad Węglówką. Czerwony szlak (Mały Szlak Beskidzki) prowadził na nas w kierunku Lubomira. Po drodze była okazja do rozmowy na temat pulsarów, gwiazd zmiennych zaćmieniowych, historii powstania obserwatorium astronomicznego. Bardzo dobra widoczność pozwoliła na podziwianie rozległych panoram na  Beskid Wyspowy. Luboń Wielki, Szczebel, Lubogoszcz, Śnieżnica, Ćwilin, Mogielica prezentowały się w całej okazałości. Po krótkim odpoczynku pod obserwatorium, wyruszyliśmy w kierunku schroniska na Kudłaczach. Pyszne kiełbaski upieczone z naszym udziałem, smakowały wszystkim doskonale. Czarnym szlakiem schodziliśmy do Pcimia gdzie czekał na nas autokar. Bardzo dziękuję wszystkim za udział  w wycieczce. Wspólnie spędzony czas, rozmowy, wysiłek przy pokonywaniu różnic wysokości bardzo jednoczy! Udział w wycieczce dzieci z klas pierwszych udowadnia że trudności wędrówki są do pokonania, a udział w wycieczce daje dużo satysfakcji. Kolejna wycieczka w drugiej połowie listopada. Tadeusz Włodek.

Do książeczki GOT wpisujemy: Węglówka-Lubomir-Łysina-Kudłacze-Pcim. Grupa górska BZ-04, punktów 17

Zdjęcia T.Płonki