Patriotyczna uroczystość

Patriotyczna uroczystość

W środę 11 kwietnia uczniowie klasy IIIc wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyła w obchodach rocznicy Zbrodni Katyńskiej i Katastrofy Smoleńskiej.  Po mszy św. w Bazylice Ofiarowania NMP zgromadzeni przeszli pod pomnik poświęcony wadowiczanom zamordowanym w Katyniu. Delegacje szkół, kombatantów, harcerzy złożyły wiązanki kwiatów. Uroczystość zaszczyciła swoją obecnością Pani Prezydentowa Karolina Kaczorowska która  odebrała tytuł Honorowego Obywatela Wadowic tragicznie zmarłego męża.  Córka Prezydenta Kaczorowskiego w pięknych słowach podkreśliła szlachetność postaci jej ojca. Zwracając się do harcerzy powiedziała o trzech słowach ” Ojczyzna, Nauka i Cnota” które były dla Prezydenta Kaczorowskiego życiowym drogowskazem.picasaView plugin: Could not load data from picasaweb.

Napisz komentarz