Szkolny Dzień Teatru

Szkolny Dzień Teatru

8 kwietnia 2013 roku odbył się I Szkolny Dzień Teatru. Zorganizował go Samorząd Szkoły Podstawowej oraz Szkolne Koło Teatralne, które od kilku lat prężnie działa w naszej szkole. Tym przedsięwzięciem postanowiliśmy uczcić Międzynarodowy Dzień Teatru, który obchodziliśmy 27 marca.Dzieci mogły w tym dniu przyjść do szkoły w przebraniach teatralnych i z pomalowaną twarzą. Uczniowie klas 4 -6 mieli okazję na moment wcielić się w stworzonych przez siebie bohaterów i zabrali kolegów do wykreowanego przez siebie świata. Kolejne klasy pokazywały przygotowane przez siebie krótkie przedstawienia teatralne, które fachowo nazywają się etiudami. Klasa 4 a przedstawiła „Kopciuszka, czyli bajkę w stylu retro”, klasa 4b „Duchy”, klasa 5a „Puszkę Pandory”, 6a „Jasia i Małgosię na wesoło”, a 6 b „Dzień w szkole”. Wiele z przedstawień wzbogacała samodzielnie wykonana scenografia i muzyka. Wszyscy uczniowie swoim zachowaniem i gromkimi brawami okazali szacunek pracy, jaką ich koledzy włożyli w przygotowanie spektakli. Uczeń każdej klasy, która przygotowała etiudę, otrzymał słodki upominek! Na koniec Szkolne Koło Teatralne pokazało spektakl teatralny pt. „Dziecięcy pokój”. Tym przedstawieniem zespół zapewnił sobie III miejsce w Powiatowym Przeglądzie Zespołów Artystycznych, który miał miejsce 20 marca br. w Wadowickim Centrum Kultury. I Szkolny Dzień Teatru dostarczył uczniom i nauczycielom wiele emocji. Mamy nadzieję, że podobna impreza odbędzie się także w przyszłym roku.picasaView plugin: Could not load data from picasaweb.

Napisz komentarz