Wycieczka do Tarnowskich Gór

Wycieczka do Tarnowskich Gór

Uczniowie klasy 6a i 6b wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrali się w dniu 24.05.2018r. na wycieczkę do Tarnowskich Gór.Zwiedzanie rozpoczęli od przepłynięcia zabytkowej sztolni, która dawniej służyła do odwodnienia kopalni. Trasę przemierzyli w metalowych, chybotliwych łódeczkach – płynąc wąskimi tunelami wydrążonymi w skale tylko w świetle górniczych lamp. Podczas spływu słuchali różnych historii  i legend, łapali spadające im na głowę i ręce krople, wierząc, że dodadzą one mądrości i szczęścia. Następnie zwiedzali zabytkową kopalnię srebra  w Tarnowskich Górach. Mogli zobaczyć urządzenia służące górnikom, jak również obejrzeć multimedialną prezentację. Na czas zwiedzania stali się górnikami, którzy w kaskach zjechali windą do kopalni. Tutaj przemierzali wąskie i niskie korytarze (dla osób wysokich było to nie lada wyzwanie ? ?iść zgiętym w pół?). Na trasie zwiedzania słyszeli odgłosy pracy z dawnej kopalni, głos Skarbka (ducha kopalni) i innych górników. Na koniec wycieczki pojechali  do Palmiarni w Gliwicach, gdzie mogli poczuć się jak w tropikach.  Wycieczka wszystkim się podobała. Zapraszamy innych do zobaczenia tych ciekawych miejsc. Zobacz zdjęcia

Napisz komentarz